wtorek, 30 kwietnia 2013

Oreo shortbread, snickers shortbread

Klasyczne biało czarne ciasteczka i najprostsze ciasto to połączenie nadające się idealnie na grilla, przyjęcie dla dzieci i spotkania z przyjaciółmi, bo jego jedzenie nie wymaga nawet talerzyka, można je wziąć do ręki i po prostu zjeść. Kawałek po kawałku i jeszcze jeden! Dzisiaj rownież wersja ze snickersami, bardziej słodka, dla entuzjastów chrupiących orzeszkow i karmelu. 


Shortbread z oreo i snickersami
Przepis na podstawowe ciasto; ja tej ilości ciasta uczyłam, aby zrobić porcje na blaszke 24/31 cm, z czego połowa była ze snickersami, a połowa z oreo.
-2 jajka
-200g miękkiego masła
-1 szklanka(250ml) brązowego cukru( ważne, żeby był brązowy, wtedy ciasto będzie w środku miękkie)
- 3 szklanki mąki pszennej
-2 małe cukru waniliowe, lub 1 duży.
-lyzka jogurtu naturalnego
-łyzeczka proszku do pieczenia

Dodatkowo:
- 6 małych snickersow( ok40g ma 1)
-paczka(chyba176 g) oreo( to było 16 ciasteczek)

Sposób wykonania:
Cukier i cukier waniliowy zmiksowac z masłem na jasną masę, dodać jajka i ponownie zmiksowac. Następnie wymieszać mąkę, proszek i jogurt za pomocą łyżki, wyrobić ręka. Ciasto podzielić na pól. D jednej części dodać pokrojone w kosteczke sńickersy, a do drugiej połamane oreo, pozostawiając. 3-4 ciasteczka z boku. Wymieszać osobno obie części i wyłożyć na blachę. Wyrównać ręka, do części z oreo powbijac kawałki ciasteczek, piec 25 minut w 180 stopńiach, wystudzic i pokoić w kostkę.
Enjoy
Carol XOXO

2 komentarze: